Centrum pro osoby s Alheimerovou nemocí

Alzheimercentrum Kazdův Dvůr

Máte doma rodiče, osobu blízkou nebo někoho známého, který trpí Alzheimerovou chorobou, a nevíte kam nebo do jakého zařízení ho umístit?

Dům pro seniory Wágnerka nenabízí a nemůže poskytovat sociální pobytovou službu osobám trpícím Alzheimerovou nemocí, osobám s demencí apod., ovšem zprostředkovává služby takto nemocným v jiném zařízení.

Tímto bychom Vám rádi představili naše partnerské zařízení, Domov se zvláštním režimem Kazdův Dvůr, který se nachází v malebné vesničce Vonšov, v těsné blízkosti Františkových Lázní. Mimo úžasných a moderních prostor nabízí i skvělou péči a veškerý komfort pro Vaše blízké a nejbližší.

V případě, že skutečně hledáte středisko pro někoho ze své rodiny nebo někoho známého, který trpí Alzheimerovou nemocí, neváhejte se na nás obrátit.
Centrum pro osoby s Alheimerovou nemocí Kazdův Dvůr je Domov se zvláštním režimem, které s námi již delší dobu spolupracuje a rádi bychom Vám nabídli jejich služby.

Podívejte se na webové stránky Domova se zvláštním režimem Kazdův Dvůr a poznejte nejen jeho „kouzlo jedinečnosti“.

Jak se pozná Alzheimerova nemoc, nebo Alzheimerova choroba

Alzheimerova nemoc a Alzheimerova choroba je to samé. Jejím prvotním znakem může být stařecká demence, která je nedílnou součástí stárnutí mozku. Je však důležité brát na vědomí, že Alzheimerova choroba je vážnou poruchou, která může vést k úplné závislosti člověka na okolí.

Alzheimerova choroba a Alzheimerova nemoc, lidově Alzheimer, je neurodegenerativní onemocnění mozku, při kterém dochází k postupné demenci.

Jaké jsou první příznaky Alzheimerovy nemoci?

 1. Ztráta paměti (krátkodobé výpadky paměti). Především se projevuje u učení a zapamatování si učeného. Rapidně se ale zvyšuje zapomnětlivost.
 2. Problémy najít vhodné slovo, nebo výraz kterým se chcete v daném okamžiku vyjádřit.
 3. Problémy s vykonáváním běžných domácích úkolů.
 4. Poruchy řeči a plynulého vyjadřování.
 5. Znenadání se objeví zhoršená orientace.
 6. Zhoršující se schopnost úsudku, stále obtížnější rozhodování.
 7. Problémy s abstraktním myšlením, nebo-li provádění operace se znaky (symboly), př. matematickými, verbálními, logickými.
 8. Ukládání věcí na jiná místa nežli obvykle, problémy s úklidem. 
 9. Problémy při oblékání. 
 10. Změny osobnosti, nálady a chování.
 11. Ztráta zájmu o koníčky a zaměstnání.
 12. Ztráta iniciativy.

V době, kdy Alois Alzheimer tuto nemoc popsal, byla velmi vzácná. Dnes však Alzheimerovou nemocí trpí více jak 7 milionů obyvatel Evropy. Ve věku nad 65 let trpí Alzheimerovou nemocí asi 5% lidí, ve věku nad 80 let už je to více jak 20%. Alzheimerova choroba je nejčastější příčina demence.

Centrum pro osoby s Alheimerovou nemocí Kazdův Dvůr poskytuje klientům individuální péči a kvalitně vyškolený personál. Poskytuje péči nejen osobám s Alzheimerovou demencí, ale i s duševními či chronickými onemocněními. Mezi poskytované služby pro seniory patří ošetřovatelská a zdravotní péče. Pro klienty jsou poskytnuty ještě další doplňkové služby, jako jsou masáže, koupele a mnoho dalších. Součástí alzheimercentra je také kaple, kde se konají pravidelné bohoslužby.