Inkontinenční pomůcky TENA

Značka TENA nabízí kompletní řadu absorpčních pomůcek pro únik moči. Snahou značky TENA je vyvíjet výrobky a služby, které zlepšují kvalitu každodenního života lidí, kteří používají inkontinenční pomůcky. Proto se souvisle zabývá výzkumem, který umožňuje lépe pochopit potřeby samotných uživatelů, lékařů a ošetřovatelského personálu. Na základě poznatků neustále zvyšuje kvalitu absorpčních pomůcek, které poskytují nejen pocit sucha, ale jsou šetrné k pokožce a zároveň diskrétní. Vývoj i výroba pomůcek TENA probíhá v souladu s ekologickými hodnotami společnosti SCA, která je vlastníkem značky TENA.

Značka TENA nabízí své služby a pomůcky v devadesáti zemích světa. V rámci služeb v České republice TENA nabízí poskytovatelům pobytových sociálních služeb vzdělávání zaměřené na management inkontinence resp. podporu kontinece. Jednou z konkrétních forem je vzdělávací program TENA Expert.

Vrchní sestra DS Wágnerka, p. Adéla Sirová se zúčastnila vzdělávacího programu TENA Expert. Absolvent programu „TENA Expert“ dohlíží na dodržování standardů souvisejících s péčí o kontinenci a podporuje zvýšení soběstačnosti a kontinence uživatelů. O inkontinentní klienty pečuje na základě jejich individuálních potřeb a při výběru vhodné pomůcky se vychází z kritérií obsažených v normě ISO 15621.

Úzkou spolupráci se značkou TENA jsme navázali v roce 2013.

Přehled sortimentu

 • TENA Lady - lehká inkontinencí
  Inkontinenční vložky TENA Lady poskytují ženám s lehkou inkontinencí diskrétní a optimální ochranu. Mají výborné absorpční vlastnosti, zabraňují vzniku nepříjemného zápachu a poskytují pocit sucha. Specifický tvar přizpůsobený přirozeným křivkám těla zaručuje pohodlné nošení. V nabídce 8 různých velikostí a úrovních absorpce.
 • TENA Men - lehká inkontinence
  Inkontinenční pomůcky TENA Men jsou navrženy speciálně pro muže. Poskytují diskrétní a dokonalou ochranu. Díky anatomickému a miskovitému tvaru se maximálně přizpůsobí tělu. V nabídce ve 3 úrovních absorpce.
 • TENA Comfort - střední inkntinence
  Vložné pleny TENA Comfort jsou určeny pro osoby se střední inkontinencí. Pleny mají anatomický miskovitý tvar a jsou vyrobeny z jemného prodyšného materiálu. TENA Comfort jsou k dispozici ve 4 úrovních absorpce a jsou určeny k použití s fixačními kalhotkami TENA Fix.
 • TENA Lady Pants - těžká inkontinence
  Absorpční kalhotky TENA Lady Pants jsou určeny pro aktivní ženy se střední až těžkou inkontinencí. Kalhotky mají atraktivní vzor a oblékají se jako běžné spodní prádlo. Díky anatomickému tvaru a střihu perfektně kopírují ženské tělo, a zaručují tak dokonalou ochranu a diskrétnost. Jsou vyrobené z jemného, prodyšného a elastického materiálu pro extra pohodlí během nošení. V nabídce ve 2 úrovních absorpce a velikostech M a L.
 • TENA Men Protective Underwear - těžká inkontinence
  Absorpční kalhotky TENA Men Protective Underwear jsou určeny pro aktivní muže se střední až těžkou inkontinencí. Kalhotky se oblékají jako běžné spodní prádlo a mají moderní pánským design a střih navržený přímo pro muže. K dispozici jsou v univerzální velikosti M/L.
 • TENA Pants - těžká inkontinence
  Natahovací plenkové kalhotky TENA Pants jsou určeny pro střední až těžkou inkontinenci a jsou vhodné zejména pro aktivní ženy a muže. Kalhotky mají unikátní tvar absorpčního jádra ve tvaru W, díky kterému je pomůcka méně objemná a pohodlnější na nošení. K dispozici ve 3 úrovních absorpce a až 5 velikostech (XXS, S, M, L, XL).
 • TENA Flex - těžká inkontinence
  Plenkové kalhotky TENA Flex s rychloupevňovacím pásem jsou určeny pro těžkou inkontinenci. Jsou vhodné pro osoby mobilní, částečně mobilní nebo upoutané na lůžko. Rychloupevňovací pás umožňuje snadnou manipulaci a nasazování zepředu i zezadu. Kalhotky mají výborné absorpční vlastnosti a jsou dokonale prodyšné. K dispozici ve 3 úrovních absorpce a 4 velikostech (S, M, L, XL).
 • TENA Slip - těžká inkontinence
  Klasické plenkové kalhotky TENA Slip jsou určeny pro těžkou inkontinenci. Jsou vhodné zejména pro osoby upoutané na lůžko. Díky materiálu podobnému textílii, který je dokonale prodyšný, pomáhají TENA Slip udržovat pokožku přirozeně suchou a zdravou. Kalhotky mají výborné absorpční vlastnosti. K dispozici ve 3 úrovních absorpce a až 5 velikostech (XS, S, M, L, XL, XXL).
 • TENA Bed - ochranné podložky
  Ochranné podložky TENA Bed poskytují doplňkovou ochranu lůžek a židlí. Podložky jsou k dispozici ve 3 velikostech - 40x60 cm, 60x60 cm, 60x90 cm.

Oficiální stránky produktů TENA